Ahogy Floo-t idézzem: ...."globális felmelegedésről akkor beszélhetnénk, ha a régebbi nyugati áramlás maradt volna, csak 0,6-0,8 fokos átlaghőmérséklettel magasabb tartományban zajlana.
Ehelyett a zonalitás drasztikusan visszaesett, a nyári teljesen, télen néha-néha 1-1 hétre előjön, de 
rendkívül durva dolognak tartom, hogy egy régebben gyakori áramlási kép 
szinte teljességgel megszűnjön!
Helyette lett meridionális áramlás, ami azt eredményezi, hogy a hideg délebbi szélességekre, a meleg pedig 
északabbi szélességekre el tud jutni.
Ezek a dolgok jelentik véleményem szerint a nekünk súlyosabb problémákat, mint hogy az átlaghőmérséklet 8 tizeddel magasabb. ..." - Forrás: Link 

Én vele értek egyet. 
Persze ez lehet a magassági szél erőségének megváltozása. Hülye kérdés, amire magam sem tudom a választ, esetleg kulcspontok mentén irányának megváltozása?! Ne talán a légkörből gyorsan kiürülő, viszont a magasabb pár tizedes átlag miatt nagyobb párolgás hatására légkörbe jutó vízgőz? Ráadásul a légkörbe kerülő kondenz alapanyagok por,korom, egyéb csak növelik a légtömeg párabefogadó képességét. 

-----------------------------------------------------------------------------
Nem idevaló téma! - de azért külön bejegyzést érdemelne,de mivel nem tudom hova való leírom.
Tehát:
- Tavaly rekord sok volt a villámtevékenység Mo-on, legalább is valami ilyesmit olvastam még őszön. Nekem fejben az állami jégelhárító rendszer jutott eszembe a kondenz képző anyagával, hogy nem csak csökkenti a jégméretet és növeli a lokálisan lehulló csapadék mennyiségét, hanem a sürűbb apróbb jégszemek nagyobb potenciális energia felszabadításra, elektoromos kisülésre képesek. A lokálisan előfoduló csapadékról még annyit, hogy ugyan az a cella pár kilométerrel arrébb legyengülve már nem ad annyi csapadékot mint normál esetben adott volna emberi tevékenység nélkül. Szerintem indokolatlan jégeső elhárítás esetén sor negatív hatása van annak, ha agyba főbe kondenz alapanyaggal szórjuk tele a légkört. Mondjuk arra kíváncsi lennék készült -e eset tanulmány ( esetleg magyar nyelvű szegyenlos ) vagy dokumentáció arról, hogy milyen hatásai lehetnek a tartósabb jégeső elhárításnak. Pozitív ugye nincs jég, ha van is kicsi. Negatív hatása mi? Növeli-e a hektikusabb csapadékeloszlást az adott térségben? A légkör elektromos kisüléseinek gyakoriságát növeli vagy csökkenti e? Valamint annak CC vagy CG aránya milyen arányban változik e? Vagy egy sor egyéb más körülménytől függ, s nincs két ugyan olyan helyzet..? ...stb?