2024. november 27., szerda

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#11167
Igen, egyetértek, bár én a paradicsomnál egyedül azt látom, hogy muszáj valami szer neki, igaz én a Scudo-t használom, ami nem vegyszer igazából, nincs is élelmezésügyi várakozási ideje, ez egy aminosavas réz készítmény, ezt azért rátolom néha a meggyre, meg a barackra is monília ellen. Ennyi.
#11166
Köszi, de még nyár végén műtét (sérv), aztán abból fel is kell épülni. Addig viszont az élet nem áll meg, kertimunka van, csak takarékon. nevet
Sok féle rezisztens fajta van, kérdés kinek melyik jön be. 
Nekem speciel minden hátrányával együtt a kékfrankos az etalon szőlőfajtám, ezért is ha valamit pótolni kell csak ilyet ültetek. Konstans bőtermő, betegségekre közepesen érzékeny, rothadásra alig.  Volt szerencsém a szekszárdi hegyközségi borkóstolón résztvenni, 40 tétel, mind kékfrankos. na de ahány ház annyi szokás. nevet Jelenlegi tanulmányaim mellé (szőlész-borász okj) remek kiegészítés volt.
#11165
Nekem pölöskei muskotály, néró, meg mégvalami rezisztens fajta van (ciki, de elfelejtettem)nevet
Egyelőre (első 3 év) nem volt nagy bajuk, permetet még nem láttak, esőt már igen. Az egyiken volt tavasszal valamilyen tetű, azért azt leszedtem róla, elég kicsi még az a "tőke". 
Jobbulástnevet
#11164
Gyümölcsfák valóban bírják a ritkább permetezést, (főleg alma, körte) viszont a szőlő..na az egy hisztis kislány. Ha nem vigyázol valami hazavágja a termést, lombot, extrémebb esetben az egész tőkét is. És ha így legyengül idén 1-1 ültetvény, jövőre megrosszabb lesz a helyzet. 
Ha lenne helyem,időm, (pénzem) kisérleteznék rezisztens fajtákkal. Például Néróval szemezek egy ideje, talán 10-12 tőkét a kerítés mellé el tudok tenni. Azzal már lehetne mit kezdeni (kettős hasznosítású fajta) talán idővel néhány 10 l rozé kijönne belőle. kacsint  De idén ez nem fog menni eü okok miatt. Talán jövőre.
#11163
Egyébként a bio-kertészkedés a legjobb. Meg vagyok róla győződve, hogy a fáknak is van immunrendszere, és ha nem permetezzük minden szarral folyamatosan, akkor pár év alatt a legtöbb (persze nem minden) betegség ellen védettebbé válnak. 

Egyetértek.
Erről szól Alwin Seifert kertészkedés mérgek nélkül című könyve, jó kis könyv, nekem is meg kellene már vennem (annó még könyvtárból)nevet Ő a komposztálással erősítette fel a fái "immunrendszerét", meg persze javította a földjét, s nem használt vegyszereket. Amúgy építő- vagy építészmérnök volt, szóval meg lehet benne bízni.vidám

Bubunak futókacsákról: nagyon gondolkoztam rajta, aztán ismerősnek lett (sokkal kisebb területen) és mondta, hogy jó-jó, de az összes csigát nem eszik meg (azaz nálam kéne kb. 10 párvidám, az meg már majdnem 2 focicsapat). 

Megmindenki: idén nagyon beindultak a kis facsemeték, valszeg a sok csapadék miatt; esetleg kezdik megszokni a helyüket is.
#11162
Nálunk is reszeltek a tetveknek. Érdekes módon a hangyák is eltűntek, mondjuk rengeteg hangyaevő ízeltlábú lehet kint, a poros részek tele vannak pici tölcsérekkel nevet
Ami még jobb, a levélpöndörítő gomba is bezárta a boltot. A mandula, aminek nemrég az összes friss hajtását lenullázta, iszonyat durván beindult: dupla akkora és vagy 4-szer annyi friss hajtást hoz, mint előtte nevet
A másik mandulát később kapta el, az most kezdi túlnőni a pöndörödött részeket, nem lesz gond azzal sem.

Egyébként a bio-kertészkedés a legjobb. Meg vagyok róla győződve, hogy a fáknak is van immunrendszere, és ha nem permetezzük minden szarral folyamatosan, akkor pár év alatt a legtöbb (persze nem minden) betegség ellen védettebbé válnak. Legjobb példa az alma: első 2 nyarunkon semmi. Tavaly már volt rajta 5-6 szem, ebből 2-3 beérett és bár nem voltak túl szépek vagy jó ízűek, azért ehetetlenek sem.
Ma van a fán vagy 15-20 szem, amiből legalább a fele gyönyörű, hatalmas, egészséges nevet.  A hajtások, friss ágak is csodálatosan szépek!
Soha semmivel nem volt permetezve.
#11159
bölke: a zebra fekete-piros keresztben csíkos az a katica lárva.
Amanita: a praktikus megoldás: futó kacsa- japán szuszogós kacsa. Hangos-hang nélküli pár legalább. Fészer alatt, ketrecben is el vannak köztes időben. Kevés árpa-búza, zöld gyep köretnek. Ősszel és novemberi Márton napkor pedig fejedelmi kaja.
nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-27 04:12:33

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

0.5 °C

na00

RH: 92 | P: 1024.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.