2025. február 26., szerda

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#32728
Link

"A lépfene vagy anthrax baktérium által okozott fertõzõ betegség, mely természetes körülmények között minden melegvérû állatot, elsõsorban a kérõdzõket veszélyezteti, de a beteg állatokkal vagy fertõzött állati termékekkel való közvetlen érintkezés révén az emberben is kialakulhat. Az ember fertõzése a bõrön, a légutakon vagy a gyomor-bélrendszeren keresztül történhet, ennek megfelelõen beszélhetünk bõr-, bél- vagy tüdõ-anthraxról. A pontos diagnózist a klinikai kép valamint a kórtörténet ismeretében, a kórokozó kimutatásával lehet felállítani."
#32727
Persze, persze.
#32726
A dali láma ateista, de 8 éves korában felismeri személyes tárgyait elõzõ életébõl, és hogy hová tette szekrényének kulcsát. " A modern tudomány legújabb felfedezései (fõként a kvantumfizikában) azonban egyre több területen állnak összhangban a buddhizmus 2500 éves tanításaival, így e két szemlélet egyre inkább alátámasztani látszik egymást. A buddhizmusról - melynek semmi köze bármilyen isteni kultuszhoz - számos Nobel-díjas tudós is elismerõen nyilatkozott, mint például a világhírû fizikus Niels Bohr, a DNS szerkezetét felfedezõ Francis Crick, vagy éppen a zsidó származású Albert Einstein. Link
#32725
A víz azért fontos, mert az esõs évszak idején a talajból az endospórákat a környezõ talajból összegyûjti a pangókba, pocsolyákba, így ott sokkal koncentráltabban van jelen. A fõ forrás akkor is a kiszáradt iszap, sár.

Hamvas Béláról és a Dalai Lámáról kérdezd a többi mesemondót. Személy szerint nekem Benedek Elek meséi jobban tetszettek.
#32724
Nem az ujjamból szoptam. Nem tudom melyik évben volt utoljára, az volt lefilmezve. Ennyi felfúvódott döglött vízilovat nem lehet megrendezni. Valóban baktérium a kórokozó, melyek endospórái - a film szerint - az iszapban évekig ártatlanul tanyázik. A vízilovak felkavarják az iszapot, és a számukra kedvezõ helyzet esetén beindul a folyamat. A Vízilovak voltak az elsõ áldozatok, õk megfertõzték a vizet. Amely állat ivott a vízbõl, az megbetegedett. Tüdõn át is terjed, iszonyúan szörnyû pusztítást végez ez a kór. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy marhaság. A Jesszusatyaúristenrõl meg kérdezd meg Hamvas Bélát vagy a Dalai Lámát!
#32723
Jesszusatyaúristen!!! [esõ] zivatar



A lépfene kórokozója baktérium, nem vírus! Azt, hogy a dögevõk és a ragadozók nem betegednek meg, nem a gyomorsavuknak köszönhetik, hanem annak, hogy a lépfene endospórái a talajból közvetlenül a tüdõbe jutva fertõznek, így a növényevõ, legelészõ állatok a betegség elsõdleges elszenvedõi. A tetemekben nincsenek (vagy ritka esetben vannak csak) endospórák, így nem is fertõz.
Természetesen a túlélést sem "magasabb erõk" intézik, de ehhez már a hozzászólás elsõ mondatát hozzáfûztem.
#32720
Nem blogot akarok írni itt egymagamban, de ma reggel is láttam egy érdekességet nevet
Farkaspók akaszkodott össsze egy közönséges házipókkal. A házipók kisebb volt, meg sem kísérelt szembeszállni hanem hátrált. Hátrálás közben nem vette észre hogy a farkaspók egy rés felé "tereli" (kb. olyan jelleggel ahogy az õsemberek kergethették mély szakadékba a mammutot), szinte "tolta" maga elõtt. Lehet hogy a házipók is alkalmas menedéket keresett mert jóval lassabb, elfutni nem tud. Végül a farkaspók valósággal betuszkolta egy a házipóknak is szûk résbe és utánanyomakodott. A többit már nem láttam se egyik se másik nem jött ki még onnan. Egy szerencséje lehet csak a házipóknak ha kisebb termete révén a rés valamely elérhetetlen szûk zugába tudott húzódni és a farkaspók csak "elõtte csattogtatja rágóit" (vagy elérte de õ is beszorult, hiszen alig tudott benyomakodni). Kicsit elfilózva, ez egy eset amit véletlen láttam (mint tegnap a "pókcserkész" sáskát vagy korábban az álkaszás vs. "üvegházi törpepók" küzdelmét Link ), de a nap minden egyes percében észrevétlenül lejátszódhat ilyen "minidráma" a rovarok életében (pld. tolvajpoloska "ledöfi" gyanútlan áldozatát Link vagy a nagyobb szárnyas hátulról lecsap a kisebbre Link ), ahogy átvitt értelemben az emberek között is. Vallásos síkon, nem irigylem a Mindenhatót, iszonyúan sok lehet a dolga ha valóban minden életsorsra odafigyel a sokmilliárdnyi közül. Persze segítségül ott vannak az "õrangyalok", kérdés van-e annyi õrangyal ahány ember, így is szinte percenként halnak erõszakos halált ártatlan emberek szerte a világban...

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-02-25 23:07:19

Zirc

4.5 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

136531

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.