Agrometeorológia
Köszi a választ,és gratula a fantasztikus fotókhoz. Egyébként mikor kimentem harmatos volt minden, gondolom az nem lett volna elég a védelemre.?
Elvileg az a lényeg, hogy mindig legyen folyékony halmazállapot is a jég mellett, mert a fagyás folyamata során hõ adódik át a növénynek, környezetnek, ami olvadásnál elvonódik onnan. Ez az elméleti része a dolognak, de majd meglátod, lehet hogy sikerül szakaszos öntözéssel is. 87 szórófej, az nem egyszerû, nekem könnyû volt 1-gyel. A színe az enyémeknek is sötét lett, mikor ráfagyott a víz, de kiolvadás után épnek tûnnek, nem is kókadoznak, mint a szomszédé.
-0,4 volt a mai Tmin, így elkélt a fagyvédelem. Tegnap este letakartam azokat a részeket ahol a szórófej nem éri: Link Ma hajnalban fél háromkor néztem a T-t, akkor 1,6°C volt, irány a kertbe, indítani a szórófejet a burgonya felett, + begyújtani a tüzeket. Itt már kezdett derengeni: Link Mikor kb +0,2°C fokra lement, elkezdett ráfagyni a növényekre: Link Link Link füst is volt: Link Védtelen kajszi levele: Link Link Kel a nap: Link Link Link Amit víz ért onnan jégcsapok lógtak: Link Míg le nem olvadt a jég addig öntöztem: Link Link Összes kép: Link Majd délután hozok képeket esetleges károkról, annyit elöljáróban, hogy a szomszéd krumplija kókadt és feketlik.