2025. május 01., csütörtök

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#35458
Amikor fokok rónák voltak (működtek évszázadokon (évezredeken?) keresztül)) , tudtommal nem vagy igen ritkán volt árvíz , igaz e miatt a medence jó része nagy élhető mocsár volt. Mocsarak lecsapolva folyók szabályozva, az évezredek alatt kialakult élet láthatóan nem tartható fenn további évezredekig. Én a fok + róna + erdők visszaállítását látom tartós megoldásnak és ez a klímánkat is "normalizálná" kevesebb forróság és több nyári csapadék lenne.
#35457
Amit a rendszer-szemléletről mondott,  azt bizony igen időszerű lenne  komolyan venni...  és a vízkormányzást rendszerben megvalósítani,  úgy ahogy ő elmondta.
#35455
Az utóbb két esztendő aszályos télutóját- tavaszát látva, el kellene gondolkozni a hazai öntözési lehetőségek, és a hazai tározók,  vízkormányzási lehetőségek fejlesztéséről.  Láttuk,  hogy  a legjobb makroszinoptikai helyzetekből is lehet nulla,  vagy alig mérhető csapadék,  ha a front csontszáraz területre érkezik.  Jó Medárdot is akkor,  és csak akkor remélhetünk,  ha a terület vízellátottsága már eleve elért egy "alapszintet."  "Akinek van, annak adatik." - Ideje lenne lobbizni Hazánk jó hidrogeológiai adottságainak jobb kihasználásáért, és egy olyan mezőgazdaságért, amely a jövőben kíméletes vegyszerezéssel, jó hozzáadott tudással termel,  az óhatatlanul szikesebbé váló talajokon.
Miért mondom ezt?  Tudjuk,  hogy Stratus az ammonium-szulfát aeroszolra épülő  CCN-ből lesz,  annak jó utánpótlását pedig a tengerek jelenlegi szennyezettsége mellett nem várhatjuk. Csapadék pedig az IFN-ből (jégképző magokból) lesz,  amelyekről sorra mutatják ki, hogy biogén eredetűek,  vagyis az afrikai por + párás levegő kombó nem feltétlenül jelent esőt...
- és sajnos az ezüstjodidos fáklyák  sem varázseszközök,  a biológiai folyamatokat bizony nem pótolhatják.
Ha a hazai  élő területek biogén IFN kibocsátását javítjuk,  az viszont igenis jobb Medárdot ígér!  Lehetséges lenne  a köröskörül lehulló csapadékból többet ide csábítani a Kárpát- medence belsejébe. Fiúk, tegyetek Ti is érte,  amit lehet!

Utolsó észlelés

2025-04-30 23:55:23

Rákóczifalva

12.5 °C

na00

RH: 64 | P: 1019.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139173

Hírek, események

Az áprilisi hidegbetörés magyarázata különböző időjárási és éghajlati hatásokkal

Érdekességek | 2025-04-07 15:23

pic
A hétvégén érkezett hidegbetörést, és általában a kora tavaszi időszak hasonló eseményeit többnyire a poláris örvény tél végi felszámolódásával hozzák összefüggésbe.