2024. november 26., kedd

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#5816
Link

Én általában ezt használom lemosó permetezésnél. Nem olvastam el, hogy kaptál-e választ, de én ezt a szert ajánlom.
#5812
Ok! Már kezdek öregedni... vidám
Amúgy a csemege szõlõs lugasom még nagyon csöndbe van. Tán megfázott? Semmi nedvezés a metsz lapokon.Egy nap alatt a szilva-cseresznye meg sokat fejlõdött.Robban a növényvilág. Hallani,ahogy serceg a fû.(béka dzsavel közte nyelvnyujtas )
#5811
Régi "barátom". Otthon a szõlõt rendszerint elõre elkészített, nano szemcsés meszet tartalmazó szuszpenzióval szoktam kezelni, amiben a kén is benne van (Bordói lé+kén nano sc, újonnan már neo sc), így a gombabetegségek ellen amit bio szinten megtehetek, azt ezzel meg is teszem. Eddig nagyon jó hasznát vettem, csupán a 2010-es extra csapadékos évben volt némi szürke rothadás, de az sem vitte el az egész lugast. kacsint
#5810
Bordói lé:
Link
#5809
A permetezés után ha van legalább 1-2 óra a felszáradásig, az már megtapad,és kötõdik.
Szép derék puhító, sportos napokat! laza
#5808
Köszönöm!
Holnap korán reggel ahogy idõm engedi megpróbálom legalább a háznál lévõ fákat (körte, birs, naspolya, szilva, szõlõ) leszórni az agrokénnel. Sajnos a csapadék közeledtével a telken lévõ többi növény sorsa kérdéses, oda nem tudom mikor jutok ki, amikor nem esik és már nagyjából megszáradtak az ágak + még legalább fél napig nem fog újra eleredni. Az idõjárás bekezdett és nagyon sietni akar a természet, pont akkor amikor nem tudok a fákra elég idõt fordítani... zavarban
#5807
Ha úgynevezett kombinált szered van, akkor most még, de gyorsan, le lehet permetezni a dobozon leírtak szerint. A kénre kell vigyázni, mert 15-20 fok tájékán esetleg pörkölést okozhat.
Lemosó módban azért lehet 1-3 %-ba keverni, 10 liter vízhez számítva 15-25-30 deka port, vagy 2,5-3 deciliter szert feloldani, langyos-20 fokos vízben, és azonnal kijuttatni. (néha rázzad meg a permetezõt a hátadon.) laza
A kén nem szükséges a csonthéjasoknak,de ha elõfordult levéltetû fertõ,akkor az is jó, de csak a törzsre,vastagabb ágra. Virágrügyet csak meglegyintve, vékonyan.
Almára, körtére,és szõlõre mehet a kénes vegyszer, alapból a lisztharmat,és az áttelelõ rovar kártevõkre hatásos.
Másik bevált módszer az alapból rézgálicos lemosó, 1-2 % most még, majd utána lefedõ rétegként 3a metszett, beteg és egy-több éves rücskös ágakra az Agrol+Plus szuszpenziós,2-3 dl/10 liter olajos szövet kímélõ,és gyógyító permetezés, de csak mással nem keverve.
De mondom gyorsan, egy héten belül, mert a fakadás közel van.
nevet
#5806
Általános lemosó szernek (õszi-, kajszibarack, nyári alma, körte, szilva, szõlõ) mit ajánlasz? Ami van itthon az agrokén és bordói lé+kén. Melyik a jobb? Vagy igazából mindegy, mert mindkettõben van kén?
Ma szerettem volna, de elhúzódott a tennivaló, csak a fa sebkezelésig és némi metszésig jutottam, meg pár gyümölcsfa került a földbe, ez már sajna nem fért bele... szomoru
Egyelõre semmi nem indult meg "nagyon", az õszibarackon és az almán itt-ott láttam 1-2 mm-re kinyílt rügyet, de ez is zömében levélrügy, a virág nem nyílt ki. Dózist is írhatnál, ha van olyan, ami mindegyikre jó, akkor nem kevergetném növényenként a létyót.
Elõre is köszi! kacsint
#5805
Na itt megmutatom a gomba elleni õsrégi szert, akit nagyapáink is használtak, és eléltek 82-95 évig.
RÉZGÁLIC a neve, kristályos ég kék anyag, még maradt 5-8 éve egy nejlon zacskóban. Igazi gombaölõ, még a lábvízbe is tehetõ, ha gombás a bõr. laza

Link

Nemsoká arany áron mérik kilóját, akkortájt még 100-200 ft/kg. volt az ára.
Az új gyógyszerészeti szerekrõl -felszívódó, meg egyébbekrõl nem tudok biztosat mondani, ( egy 2/3 rész talkum, meg 1/3 hatóanyag, meg pici matador szagosítónak. szomoru És az ára...10-20 szorosa. szomoru
#5804
Nagyon szép idõ volt ma, doógoztam egy kicsit. Le van permetölve az aktív ágak, nem volt nagy szél, a kézi hajtogatós háti permetezõm felvitt vagy 3-4 méterre!!

Most öreg õszi barackfa rügyeit vágtam ketté, itt talán nem lesz gond, végig zöldes a bibe csatorna:
Link
Barackfa virágrügyei ma:
Link
Cseresznye,(középkorai-somolyai fekete, frissen megitatva:
Link
Nemes szilva rügyek most:
Link

Remélem nem lesz fagy, és normális tavasz-nyár idõ fog lenni. vidám
(Égkép a feltöltött fotón.)
#5797
Lemosó az volt március elején. Topsint még nem fújtam.
#5796
Igen, ám a Topsin-M.,és a Topaz pld. csak a fertõzésveszély vége felé véd, amikor van lombozat,egérfül. Most még rügyes,fakadásos idõben meg a lemosó szerû, mondani szokták "kontakt" szerek elõbbre valók. Az alattomos monília, és más ág-elhalálos betegségek most támadnak, hûvös nyirkos idõben.
#5795
Én Topsin-m gombaölõ szert használtam eddig. A monília ellen jól védte a fát. Remélem másra nem veszélyes. Tudtommal gomba ellen hatékony bioszer nincs.
#5793
Bocs, összekevertem a Ridomil Plusz-al. Abban van a réz.Az is véd kívül-belül. laza

#5792
" hamarosan kezdem fújni kénes felszívódó szerrel monília ellen."

Hát lehet hogy elírtad, mert az ajánlott szerekbõl a Rovral is réz-alapú,a másik meg felszívódó, szisztemikus. A csonthéjasok most fakadás elõtt is nem nagyon szeretik a kénes,szulfidos szereket, mert megégeti a fakadó rügyet,esetleg az alma-körte lisztharmat,áttelelõ kártevõ peték,tojások ellen. A moníliára pedig a rezes alapú lemosók a jók, ha van legalább 12-24 óra a felszáradásra. A felszívódó, fehér poros,vagy ammpullás szereket meg lehatásosan az egérfüles,kifakadt levélzet,virág kocsány veszi fel,mert van felület ahonnét felszívódik.. laza

#5791
Csak azért írtam, mert idõszerû. Az ilyen fagy ellen nincs mit tenni. Itt 2002 április 7-n volt olyan fagy, hogy mindent vitt.
#5790
Most ezt nem értem, hogy mi köze a moníliához? nevet Le vagy fagyva teljesen a fa. Héten kapja a lemosót azért. Mást nem tudok tenni vele.
#5789
Most piros bimbós a barack Egerben, a héten lehet kivirágzik ,a hamarosan kezdem fújni kénes felszívódó szerrel monília ellen. Link
3X = virágzás elõtt , közben és utána(ezt száraz meleg idõben elhagyom). Eddig ez a védelem bejött nekem. Az elmúlt 5 évben mindig igen jól termett a fa.
#5788
Igen sajnos. -15.5 már túl "sok" volt.....
#5787
Ez a március 16-i fagyos idõ következménye?
#5786
Mobilos képek, de a lényeg kivehetõ.

Sárgabarack 1 szem nem lesz. így néz ki az összes rügy.
Link
Link
#5785
Azért nem biztos az a semmi nem lesz jelenidõ. laza
A kajszik képesek rejtett nyárs-tüskés rügybõl hipp-hopp kinevelni egy termõ alapot, virággal,levél hajtással. vidám
#5782
Azért nem biztos hogy épek. A bibe nem látszik,vagy már el is sorvadt,csak hát nehéz ezt látni.
Nem vagyok szemüveges, de nem látom én se a részleteket, a fényképezõm mégis jól kinagyítja a lényeget.
Floo is mondta, hiába ép a környezet, a bibe-csatorna ha megfázott is, hiába a porzók, nem képes normális gyümölcsöt kinevelni. Másik gond, hogy mint ez a fajta, nem önporzós, tehát kell egy másik fajta,ami meg termékenyíti. És itt jönnének segítségre a bogarak,méhek, és a bõjti szelek, bár abból nem kérnék.(méhecskéknél a felszállási parancs 10-12 fok, és navigációs támpont a Nap, ha látszik. nevet

Ha megfázott a bibe, akkor szoktak olyan féloldalas, deformált termések lenni, az õszibarackon is jellemzõ elõfordulás. A másik,hogy nem mindjárt jelentkezik a baj, hanem az ún. gyümölcs-ritkuláskor, és lepotyog a java. Csak június elején, mogyoró nagyságon túl tudunk biztosat.
#5780
Végre napsütés kerekedett. A ceglédi c-235-ös kajszi rügyek megmûtve,és általában:
Link
Link
Link
Nem látszik fagyás,de a csésze levélke alja barnásodik. Nem tudtam pengével jobb metszetet csinálni,de a gyümölcs bölcsõ még zöld, ép.
Floo mi a véleményed?
Hoztam be pár vesszõt hajtatásra, 24-48 óra múlva megnyesek pár virágot megint.
nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-26 14:34:03

Medgyesegyháza - salla utca 3

9.5 °C

RH: 84 | P: 1019.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.