2024. december 01., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#642373
S vajon van annyival több csapi amennyivel melegebb van nyáron vagy az évben? Amugy meg sokszor esik amikor nem kéne ,nem esik amikor kéne(hasznosulás,vegetáció) .De ettől még érdekesek ezek a kimutatások...kacsint
#642372
Alapvetően a csapadékról beszéltem, nem a hőmérsékletről.
#642371
Egy-két rosszabb év?
Az elmúlt 100 év legmelegebb júliusainak, de talán a többi nyári hónapjainak zöme a 2000-es évek után datálódik és gondolom a mezőgazdaságból élőket is megnyugtatja, hogy talán nem állandósulnak az aszályos periódusok, hiszen ott van az esély a zivatarokra, amik akár szélsőséges hozamokat produkálhatnak, vagy nem.

Én tudom, hogy van akiknek nem konzekvens jel a változás dinamizmusa, a hótakarós napok szinte teljes eltűnése, átlagos hőmérsékletű hónapok kuriózumként kezelése, a flóra átalakulása.

Még azt is elfogadom, hogy ez természetes, a gyorsasága viszont döbbenetes, ha volt példa rá korábban ha nem. 
Viszont az is levezethető, hogy pár millió év múlva a vénusz állapot is egy természetes folyamat eredménye.
#642366
Igen, a Hadley-cella leszálló ágának északabbra tolódása több tanulmányban is szerepel, ami főként a Mediterráneumban, de időszakosan nálunk is komoly száraz és meleg időszakokhoz vezethet.
Mindazonáltal én egy-két rosszabb év alapján azért még nem vonnék le egyértelmű következtetéseket, hiszen a súlyosan aszályos évek (akár több is egymást követően) mindig is részesei voltak a mi klímánknak, pláne nem írnám mindezt a globális éghajlatváltozás számlájára és jelentenék ki olyanokat, hogy akkor ez most már mindig így lesz. Már csak azért sem, mert az elmúlt évtizedekben a nyári és az éves csapadékösszeg éppenséggel növekedett, ráadásul az éves növekedés pont az Alföldön volt az egyik legnagyobb. Link
#642364
Gondolkoztam rajta, hogy engem tényleg sokkal jobban lehangol, hogy a nyarak ilyen szinten elkorcsosodtak mint az, hogy a telek hómentessé váltak.
Igazából amióta az eszemet tudom, azt hallottam, olvastam, láttam, hogy a globális felmelegedés miatt enyhébbek lesznek a telek és mindenki tegye el a havas fényképeit, mert később ilyet nem igazán látunk majd, a gyerekeink pláne... Bíztam benne, hogy nem így lesz, dehát egyelőre úgy tűnik, hogy ebben nem sok túlzás volt.
Arról viszont nem volt szó, hogy a nyári ziviszezon helyett kapunk egy forró, száraz évszakot, amikor hetekig nem esik, illetve hónapokon át nem tud 10 mm esőt összeszenvedni a légkör. Abban bíztam, hogy ha már melegebbek lesznek a nyarak is, akkor a szeretett zivatarjaim cserébe még hevesebbek lesznek.Bohóc Ez az elképzelésem valahogy félrement, de nagyon.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-01 19:01:59

Szentmártonkáta

-0.4 °C

na00

RH: 86 | P: 1026.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.