2025. április 28., hétfő

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#6582
Az egyensúlykereséssel egyetértek, a Föld légköre tulajdonképpen soha sem éri el az elméletileg kiszámítható egyensúlyi állapotot, csupán mindenféle tekintetben oszcillál körülötte. A legnagyobb ingadozásokat viszont minden esetben az idézi elõ, ha valamilyen hatás az elméleti egyensúlyi helyzetet (ami körül az ingadozás történik) eleve megváltoztatja. A nagy eljegesedések idején ilyen volt a kontinensek elrendezõdésének változása vagy éppen a Föld pályaelemeinek periodikus ingadozása. Az elmúlt pár ezer évben az alapvetõ körülményekben nem történt érdemi változás, a közeljövõben viszont (pont ahogy ZMarton írja) ilyen lehet a légkör összetételének módosítása.
#6567
Szerencsére.
#6566
Nem tudom elképzelni, hogy mi, emberek ebbe az egyensúly-keresésbe érdemben - hosszabb távon - bele tudnánk szólni.
#6562
Az a bibi a hokiütõ-diagrammal, és így az egész globális xxx dologgal, hogy egy alapjában is rendkívül hideg idõszakot (1870-es évek, az elmúlt több ezer év egyik leghidegebb idõszaka) tekintenek benne alapnak és ahhoz viszonyítanak elõre-hátra, ráadásul felszíni mérõállomások adatával.
Amik esetében az elmúlt száz évben látható emelkedési trendben az urbanizáció okozta hõszennyezés nem volt vizsgálva, ezt teszik kérdõjelessé a troposzférikus mérések.

Azaz valóban emelkedünk, ám mihez viszonyítva és milyen adatokkal számolva?

Utolsó észlelés

2025-04-28 21:12:02

Romhány - Dózsa György út.

10.0 °C

00000

RH: 72 | P: 1025.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139173

Hírek, események

Az áprilisi hidegbetörés magyarázata különböző időjárási és éghajlati hatásokkal

Érdekességek | 2025-04-07 15:23

pic
A hétvégén érkezett hidegbetörést, és általában a kora tavaszi időszak hasonló eseményeit többnyire a poláris örvény tél végi felszámolódásával hozzák összefüggésbe.