2024. november 27., szerda

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#6919
Kitûnõ tapasztalatom van a vetõárok beöntözéssel kapcsolatban, az aprómagvasoknál is alkalmazom. Szerintem bõven megéri, tudva azt hogy vannak ellenérvek is ezzel kapcsolatban. Egyenletesebb kelés pl.
#6918
Igen a force G , eredetileg a kukoricabogár vagy mi ellen kifejlesztett talafertõtlenítõ szer szinte az egyetlen már ami mérlegképes méregkeverõ kiskönyv nélkül kapható. Használom szorgalmasan, de csak a méregdrága uborka (csemege) vetõmag, illetve paprika palántáknál. Nincs is drótférges - szutykos, egyéb károm.... Nem merem elhagyni, pedig zöldségfélét tényleg 0 permetszerrel próbálok nevelni, , számos ismerõsömnél magas százalékú drótférges - egyéb rovarkártevõs palánta károk vannak vegyszer nélkül, olyan arányban, hogy némelyek már nem is igazán akarnak palánta vásárlásba fekteteni...., és ez nem humoros. Babféléknél (és egyéb veteményeknél) ugyan látványos némileg a kár a talajfertõtlenítõ elhagyása okán, de nem éri el az ingerküszöbömet, magasan megéri a vegyszermentes termesztést. Aranyszabály: Ha lehet ne kerüljön semmiféle rokonnövény még csak a tavalyi vetés közelébe sem.
Szakaszos vetés nálam inkább csak a zöldbab , retek.
Ahogy olvasom még elég szerencsés vagyok, a 30% - ot nem éri el az említett talajfertõtlenítõ mentes termesztés - kiesés.
Remélem nem tûnt okoskodásnak, én csak egy saját magának termelõ hobbi kertész vagyok, a tapasztalatomat írtam le. kacsint
#6912
Köszi a kimerítõ választ nálunk fõleg a korai babot pusztította el de a cukorbab is megsínylette!Kb 2éve nálunk a burgonyán is voltak hasonló tünetek,legalábbis is abban hasonló hogy a kb 5-10cm -es burgonya szár produkált hasonló tüneteket mint most a bab szára
#6910
A csávázószer inkább gombabetegségek ellen használ szerintem. Hatékony védekezés nem nagyon van, esetleg a talajfertõtlenítõ-szer használata, de annak én sem vagyok híve. (azt sem tudom lehet-e még egyáltalán ilyet kapni, tavaly még a force nevû forgalomban volt). Kiskertben talán a szakaszos vetés lehet megoldás, így lesz olyan növény ami nem a tömeges lárvakelés idõszakára fog esni. Illetve a kelés elõsegítése is javíthat a dolgon, pl. ha elõcsíráztatod a magvakat,és beöntözöd a vetõárkot, így hamarabb átesik a kritikus idõszakon a növény, mert késõbb ha már kifejlõdött a lomblevele, utána már kevésbé érzékeny a kártevõre. Esetleg még a kelés idõszakában végzett felszívódó rovarölõ-szeres kezelés csökkenthet a káron.
Sajnos én is csak utólag vagyok okos, a hétvégén pótoltam újra a babot. Eredetileg két területen vetettem babot egyidõben, kb 50m távolságra egymástól. A tarkababot alig károsította, tavaly kukorica volt itt. A fehér gyöngybabot kb 30-40%-ban pusztította el, itt tavaly vöröshagyma volt.
#6909
a föld alatti részen a száron kisebb rágás nyomok láthatók,és ott meg is van barnulva szár is,egyben viszont találtam egy kis kukacot is !Gondolom ez ellen nem is lehet védekezni?Pedig a vetõmag csávázott is volt!,és elõzõ évben nem bab volt azon a területen ahol most!
#6907
A babbal kapcsolatban lenne egy kérdésem milyen betegség lehet az amikor ki bújt a bab,és csak a szára van meg a többi része olyan mintha megrohadt volna,vagy összezsugorodott ,ezeknél a példányoknál a gyökér is olyan mintha rohadna?!

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-27 08:23:44

Szentmártonkáta

-0.7 °C

na00

RH: 93 | P: 1025.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.