2024. november 30., szombat

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#7661
Volt, mindig van õszi - tavaszi lemosó permetezés. Van itthon valami tapadást segítõ szerem, majd megírom ide, csak azért hogy ér e valamit szerintetek. Ha nem, nem leszek rest másik párszáz forintot költeni.
Van egy idõsebb , 10 cm törzsû vadkörte fám, ebbe sikeresen oltottam 3 éve nemest. Mostanra viszont minden oltás elhalt , kivéve a magát vezérnek kinevezõ (és általam is ebben segített) oltást. Tehát 6 sikeres oltásból már csak a vezér van meg, igaz az már olyan terebélyes mint egy 7 - 8 éves fa.( Azt oltásokból amúgy is ritkítottam volna, a "biztosabb" eredmény miatt oltottam ennyit.) Természetes ez az "elhalás" , vagy szurkolhatok az utolsónak is? Az alany erõteljes, jó állapotú, sajnos a tõ környékén is hoz vadat , amit rendszeresen a föld alatti részen írtok. A törzs csak igen kevés hajtást hoz rejtett rügybõl (ezt jó jelnek vélem, elégedett lehet elvileg a nemes szívó résszel.) Az oltások fölött átmenetileg hagytam vad rész szívónak, amit a fokozatosan, az oltások erõsödésével metszettem ki. (Errõl is dobok képet ha érdekel valakit...)
#7660
Segíts rá egy kis kitinszintézis-gátlóval is. Nemigen mérgezõ. Link
Ez sem csodaszer, de ha még lárva állapotban vannak a bolhák, hatékony lehet. A bolha elleni védekezés az általa kiválasztott ragacs miatt nehéz: megvédi a vegyszerektõl. Van egy új (?) tapadás fokozó: (Silwet L-77), használd a Mospilanhoz és a Dimilinhez is.

Remélem, nem hagytad ki az õszi-tavaszi olajos-kénes lemosó permetezést. Az is lefojtja, gyéríti a bolhát.

Idõsebb fákon alig van fiatal hajtás, azért nem bántja annyira sem a bolha, sem a hajtáshervasztó.

Piszkos Fred közbelép:
Cviki Aurél, aki méregképes könyvelõ, mer sikkasztási pöre elõtt megivott valami enyhítõ körülményt...
#7659

A körtelevél bolha sokkal jobban aggaszt , mint a hajtáshervasztó bogár. Tavaly egy vilmos fám leállt mint ló a dohányban . zavarban Csúf körtelevélbolha fertõzés alakult ki. Nyár végére tudtam stabilizálni... Ez még kis fa, érdekes módon az idõsebb körtefákon nem volt említésre méltó...
Éppen ma mospilant vettem. A sárkányfûárus mást is tudott ajánlani, de a mospilanról elég sok jót olvasgattam össze. Hogy a méregképes könyvelõ Rejtõnél szerepel e nem tudom, szeretek olvasni, elég sokfélét összeolvasgattam már... laza
#7658
Nem kell neki gombaölõ szer sem, mûtrágya sem, de ha megszórod megsértõdik és kevesebbet terem.
#7657
Legjobb bio gyomirtó az õstönköly (pl.: Kalmár Gergely féle) a tarackot is kiírtja ha elég sûrûre van vetve, és a termése is jól eladható.
#7656
Nemrég az Actara WG-t a gyártó kivonta a forgalomból a hamisítványok miatt és csak emulzióban volt kapható. Már akkor szóltak cimboráim a várható kategória váltásról is.

Engem sokakkal ellentétben nem érintenek a kategória váltások, sûrû anyázások közepette megszereztem a zõdkönyvképességet. Ha nagyon muszáj, permeteztetek I. kategóriással is, de általában tartózkodok tõle.
Tavaly a Mospilan még III. kategóriában volt, felszívódó, próbálkozz azzal, különös tekintettel arra, hogy virágzáskor is lehet használni. A körténél a permetezés igény utolsó pillanatos, ha egy-két napon belül nem használsz rovarölõt, a hajtáshervasztó szörnyeteg csúnya dolgokat fog mûvelni.

Televanazösszesszerszámomazunijóval.

Ui: ha jól emléxem, a méregképes könyvelõ valamelyik Rejtõ könyvben szerepel.

Szerk: Miso, errõl beszéltem: kis kiszerelésben III, nagyobban II. kategória. Feltételezik, hogy a felhasználó nem tud kezelni pl. egy preciziós(?) tizedgrammos mérleget? Amikor minden fûárus olyat használ? Soxor attól félek, amikor a vegyszermérlegemet szállítom,
egy csomagtér ellenõrzésnél kínos helyzetbe kerülhetek.

A legszebb egy szelektív gyomirtó, I. kategóriás, búzára párezer Ft/hektár, egy pázsit gyomirtóban szerepel, ami III. kategóriás, de az ára kb. 100ezer Ft/hektár. Horrormagas áron forgalmazva már nem olyan mérgezõ???
#7652
Kapkodd csak a fejed... laza Az actara is méregképes könyvelõ privilégium lett!! Nem tudom maradt e felszívódó rovarölõ még ezen kívül szabadforgalmú, ha valaki tud szóljon. Szilvadarázs, körtelevélbolha a fõprofil. Eddig sikeresen vettem fel a harcot velük , felszívódó szerekkel.
Remélem mihamarabb megéljük a júnión kívûli életet.... Ugyanis amely dolgokat fontosnak tartok annak õk kutya módon kerékkötõik. Persze messze nem csak agrár témák.... zavarban
#7651
Na én is kifújtam délelõtt a 3 ml. ampullát.
Köszi Misó az eligazítást, szerintem a kisebb kiszerelést engedélyezik, a nagyobbat ugye direkt mérgezés esetére II.-esre hagyták.
Itt van egy kép, amit felhasználtam;
Link

Amúgy látom szépen kötõdtek a meggy-cseresznyék. Természetesen ezeket nem ritkítjuk, de az érés elõtt érdemes feltuningolni a beltartalmat, jó két adag lomb trágyával. Ahogy látom az árakat, talán a Wuxal 1/1 literes kiszerelése a gazdaságos, mindenre jó.(1350 ft/liter)
nevet
#7650
Itt a 40ml-es III. kategóriás, azaz szabad forgalmú Link . Az 1les viszont zöld könyves (0,2l-es is) Link .
#7649
Ez egy régebbi lap, amit én vettem azon III. (3) kategóriás. A csonthéjasokra pedig 0,013% van írva. Ez egy lapos, képeslap alakú, rajta van egy tépõzár, azon belül a lapos ampulla 3/4-ig töltve.
#7648
Te szerkesztetted be:
Link
Olvasd el figyelmesen.
#7647
Pedig 7 szetség, hogy III. kategória van rajta, új szerü csomi, olyan tépõzáras, belül kihajtható mesekönyves leírással. laza
Neked meg van ugye I.kategóriás, vegyszered, ami - 15 fok alatt se kásásodik meg. Asszem barack-szilva kivonatnak híjják. laza laza vidám
Na szép napokat, eredményes permetezést a bioszférában!
#7646
A leírás szerint a forgalmazási kategória is II. Vagy kis tételû a zunijós elmebaj szerint lehet III? Növényvédõ szereknél tán nem kéne ennyit zagyválni. Akár a zunijónak, akár a forgalmazónak. Akkor már inkább a Folicur solo. Nekem még van belõle vagy két évre való. Az mindenhol stabil II. kategória. Ha meg elfogy, veszek még egy litert 4-5 évre. Annyi elõírást meg mindig betartok, hogy hátszéllel permetezek. Víz mellett meg emellett betartok még egy elõírást: A (gyenge)szélnek is a víz felõl kell fújnia permetezéskor.
#7645
Köszi a választ! nevet
#7643
Lehet elírás, nem 8 hanem 18 literre volna. Különben ha töményebbre is szórjuk ki, nincs vész, mert úgyis felszívódó szer.
Én meg majdnem megjártam, mert az érdi bõtermõ meggyem csúcshajtás-levélkéi kissé barnulnak, pödrösödnek, nyilván már jóval rügyfakadás után fújtam le 1-2% os rézgáliccal, és ez ugye kontakt szer, ami perzselést okozhat. Na de majd elmúlik, mint a kutyabaj. laza
#7642
Na én is olvastam a leírást, érdekes hogy 8 litert ír, de ez ellentmond a 0,013%-nak. Az almáknál ír 0,03%-ot 10 literre, ami a kiszerelés is. 3 ml. kacsint
Még nem kevertem be, de ha ilyen töménységben kell használni, felezem akkor. 1,5-1,5 ml./ 10 liter.
A kihajtó friss csemeték ha szépen indulnak, majd kicsit késõbb, májusban kell lecsípni a túl alacsony, elhajló vesszõket ha nem jó irányba nõnek. ( nézni kell a tájolást, törzs egyensúlyát nehogy elhajoljon.) A törzsmagasságot kb. 70-90 cm.-re kell csupaszon hagyni, letörni az oldal hajtásokat. Érdemes utána leecsetelni gombaelleni szerrel.
nevet
Horitazi; nálam is szépen zöldülnek a bibe alatti kezdemények a meggyen, szilván. Lehet hogy totál termés lesz, de akkor is jön majd egy önritkulás, azután megmaradó gyümiket pedig egyelni kell, ha még sajnálattal is.
#7641
Ezért csináltam meg vasárnap, akkor még vállalható volt.
Szõlõt: atkák, rágórovarok ellen, egy kis gombaölõvel kombinálva.
Gyümölcsöt: rovarok, atkák, monilia,tafrina és társai.

Eddig sokkal szebbek a fák, mint tavaly. Töménytelen virág cseresznyén, meggyen. Kérdés mennyire köt majd szépen. 1-2 hét és a barackokon, cseresznyén, meggyen látszik majd.

Arnold: ha most leszed, nem veszi el az energiát a megtartandó részekrõl. Részemrõl most leszedném,ha nem kell a jövõben.
#7638
Szép virágok mindenhol, köszi a képeket!

Ma voltam a büdösboltban, ahogy régen nevezték a növényvédõ szer boltokat. Vettem egy, számomra új monília elleni anyagot, a Systhane Dupló-t., egy levél, 3 ml. és már III.kategóriás, tehát megveheti bárki. A 3 ml. elég 2*10 literhez a meggy-cseresznyékhez, felszívódó, 10-14 napig hatásos;
Link
A másik idõszerû anyag a Mospilan 20 Sg. ami a káros rovarok, tetvek, rágó bogarak,cserebogár ellen jó, és nem bántja a méheket, ez is felszívódó.
Link

Délután, estefelé el is lesz szórva.
nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-30 20:27:34

Nagyalásony

0.6 °C

00002

RH: 80 | P: 1032.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.