2025. május 14., szerda

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#7725
A gyümölcspusztító feketerigók seregélyek igencsak elszaporodtak. Én is szoktam kergetni a rigókat. Láttam olyan megoldást Erdélyben a távol tartásra , hogy egy döglött dézsmáló tollast lógattak a fa fölé (szerintem itt ezért lehet büntetnének)
Talajfertõtlenítõ baromfiakat már alig tartanak szabadon falun.

Sajnos a nagy ipari gazdálkodók olyan szerekkel permetez(-tek)-nek amik mára már akár 6-8 m mélyen is igen jelentõs mértékben kimutathatóak.

Ha olyan õsi kipróbált elfeledett magnemes gyümölcsfajtákat nevelünk (idõigényes !!) jó fekvésû helyen kevesebb vegyszerrel kapunk valóban éltetõ élelmet. A természet hidd el megadott régen is és a jövõben is meg fog adni mindent, ami az élet fenntartásához kell.

El kellene már sokaknak gondolkozni azon is, miért van oly sok cukorbeteg lisztérzékeny ételallergiás ...
#7724
Én meg utálom a madarakat!!! A cseresznyébe folyamatosan belecsípnek nem 1-2 be hanem kb a termés felét tönkreteszik.... A sárgabarackba is belecsippentetnek....

Miért is menne tönkre a föld ha permetezzük a fákat???? "Környezetbarát" gazdaságokban is vannak engedélyezett permetszerek. Akkor mirõl beszélünk?

Példa: Tegyük fel éréskor van egy esõs szeles idõ a cseresznyésben. Összetöri a csersznyét és a sok esõ miatt lerohad az egész, ha nincs lepermetezve.(tapasztalat)

Teldor szer a legjobb. Érés elõtt ráfújva meggátolja a rohadást.
#7723
Nem túlzottan kivitelezhetõ. Meg ahhoz mindennap ki kéne járni, elkeríteni a területet. Nem mellesleg kb 0 centire lenne a fedett kiülõs terasztól. De ötletnek nem rossz. Egyszer talán. laza
Szeke: itt is rengeteg van, városban is mindenhol csak talajon ugrándozó fekete rigókat látni.
#7722
Én azt nem értem, hogy soha ennyi feketerigó nem volt, mint most. De másfajta madarakat is látok. És mégis sok a rovar és kártevõ. Kullancs áradat van.
#7721
Ha a fa alatt tartasz okos kapirgálós csirkét rikácsoló gyöngyöst többé nem lesz kukacos a cseresznyéd, no meg fû sem lesz alatta, viszont lesz tojásod és egészséges húsod a baromfiakból nevet
#7720
Azok ám, saját nevelés. vidám Köszi a tippet, ezt megfogadom. A cseresznyefa felsõ felén lévõ gyümölcsöket ehetik, az alsó részét elérjük mi+létra. Mindenkinek jó biznisz. kacsint Ígyis van fogyásztásra több 10 kg cseresznyénk a germersdorfiból egy-egy jobb évben.
#7719
Na akkor ezek okos madarak. Ha nyáron jõ a forróság, tegyél ki lapos edénybe vizet, esetleg áztatott pékárút, arra szokjanak rá. Nálam sajnos a visszatérõ feketerigó kolónia már gyakorlott pozícióban, zsendüléskor ott csucsorogtak a fa hegyén.
#7718
Csak nem, egyik évben sem volt gond. Mindig is volt néhány az udvarban. Feketerigók inkább a fûben keresgélnek állandóan. Kissé komikus miután lenyírtam a füvet 1-1 részen, és kicsit eltávolodtam máris ott vannak és keresgélnek. nevet
#7717
Na akkor meg is van a szüretelõ brigád, cinkék kivételével. nyelvnyujtas
Tavaly õsszel ki lett vágva az öreg csercsifám az udvaron. Remélem nem jönnek az alacsonyabb meggyfáimra a madarak, meglássuk.
Hála a jó idõnek, sok csonthéjas gyümölcs kötõdött. Ha most esetleg betörne egy rovarhad, azért marad majd ép gyümölcs is. A sárgalap, vagy a hormonos csalogató lapok jók, de amikor ezeken látni a rajzást, azonnal kell permetezni, akár 24 órán belül mert ez a lényege. Aki csak hétvégén jut ki a kertjébe, az számíthat bizonyos gyümölcs hullásra. De még akkor is hatásos a védekezés, lásd cseresznyelégy, alma-szilvamoly, több nemzedéke támad majd hetente.
Szép napokat, jégesõ mentes lajhogó esõt kívánok! nevet

#7716
2.
Nem kívánom mégegyszer végig nézni, hogy a szõlõm jó felét elviszi minden féle betegség..
+kertbe szoktatott madarak. Néhány feketerigó pár van a környéken, hatalmas fenyõfánkon verebek, erdõben cinkék.
#7715
Talán a rovarok természetes bio ellenségét a madarakat kellene tartani a sok rovarölõ méreggel szemben, valamint ellenálló õsi fajtákat telepíteni, meg az embereket felvilágosítani, hogy valójában mit etetnek meg velük nap mint nap...
Én idén a kajszit kétszer fújtam le gomba ellen virágzáskor meg volt õszi tavaszi rezes olajos lemosó. Rovarok ellen télen etettem a madarakat.
Az ipari mezõgazdaságban használt vegyszerek szerintem tönkreteszik az unokáinknak a Földet, és ezt a pillanatnyi haszon érdekében teszik, aminek a gyümölcsét kiviszik az országból.
Én a környezetbarát gazdálkodást támogatnám de nagyon.
#7714
És az egyik fõ ok, ami miatt többször kell permetezni, az az enyhe tél. Több áttelelt kártevõ, és egyebek. Tiszta gomba/moha tavasszal minden.
3 közül lehet választani:
1. Nem eszel semmi gyümölcsöt.
2 Permetezed, és eszed. (ilyenkor tudod mivel permetezted, és biztos betartod a várakozási idõt)
3 Megveszed, de akkor meg ki tudja mikor mivel volt permetezve.
#7713
Sajnos egyre inkább ezt tapasztalom én is. szomoru
#7712
Nyilván én is ésszerû határok között. Minél kevesebbszer, de amit muszáj az muszáj.
#7711
Én nem sokat. Förtelmes dolog az emésztõrendszeri rák.
#7710
Erre találták ki a várakozási idõt, mert annyi idõ alatt lebomlik.(a nagy része) Mondok mást: mennyi tartósítószert eszünk? vidám

+valamitõl meg kell halni! vidám

Amúgy válasz a kérdésedre: Nem sokat, mert mire oda kerül, hogy érik, akkor már rég volt permetezve. Mindig tavasszal kell ennyit permetezni. Egy almásban évi 15-21 körül permeteznek!!!!
#7709
És mennyi vegyszermaradványt kajálsz meg évente? vidám
#7708
Én is vívom a közelharcot, de én állok nyersére! vidám A Mospilan/Chorus kombó felér egy atombombával a rovaroknak, és gombáknak! vidám Score/Fulicor Solo/Topas. Lassan hadrendbe áll az Actara/ Karate!

Csatázni csak megfelelõ "hadi anyaggal" lehet. Hagyni kell a brantba ezt hülye biokertészkedést. vidám
#7705
Én nem tudom mi a franc van. Vasárnap nyomtam kombit a gyümölcsökre. Erre ma szilva tele van kukacos termésekkel. Totál elkeserítõ ez az idény eddig.

Utolsó észlelés

2025-05-14 20:55:27

Romhány - Dózsa György út.

12.2 °C

27000

RH: 59 | P: 1012.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139635

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.