Globális jelenségek
Nem? Pedig tényleg azt hittem.
Azért a vidámság még mindig megmaradt.
Azért a vidámság még mindig megmaradt.
"A Leonardo DiCaprio filmje nagyon sok emberhez eljutott, felhívta a figyelmet a problémákra, én azt mondom, hogy összességében megérte."
"Szóval ezeknek a drága filmeknek a mérlege a cél szempontjából szerintem bőven pozitív."
Már megérte korán benéznem ide. Vidáman indul a napom.
"Szóval ezeknek a drága filmeknek a mérlege a cél szempontjából szerintem bőven pozitív."
Már megérte korán benéznem ide. Vidáman indul a napom.
Érthető, hogy visszatetszést vált ki az emberből a gazdagok pazarló luxusa, álszent aggodalma a klímaváltozás miatt, de nem az 1% magánrepülőzésén fog múlni a bolygó sorsa. A Leonardo DiCaprio filmje nagyon sok emberhez eljutott, felhívta a figyelmet a problémákra, én azt mondom, hogy összességében megérte. Más kérdés, hogy nem az átlagembert kell meggyőzni, hanem a kormányokat. De ha úgy nézzük, ha az átlagembert meggyőzöd, akkor ő a fogyasztása során hozott döntéseivel, a szavazatával megváltoztathat mindent. Szóval ezeknek a drága filmeknek a mérlege a cél szempontjából szerintem bőven pozitív.
Nekem valóban nehéz az ő fejükkel gondolkoznom. Pl. egyszer egy színész készített (nem csak ő persze) egy filmet a klíma összeomlásáról és a világ végpusztulás felé haladásáról. Ha jól emlékszem repülővel repkedte be világunkat, hogy a szörnyű pusztulásra felhívja a figyelmet. Mi energia, pénz, anyag, környezetszennyezés kell ilyen filmekhez és ahhoz a százhoz, amiben ő öldökölt meg szerelmeskedett, amiért még Oscart is kapott. Amikor ezeket a hihetetlen dollármilliárdokat elkölti meg többet repülőzik mint egy kisebb szegény állam egész lakossága, akkor mit gondolhat arról, hogy ki a felelős a bolygó rohamos pusztulásának felelőseiről nem tudhatom.
Csak ha benne lennél abba a 10 %-ba, akkor a felsorolásodban lehet, hogy nem ezek szerepelnének.