2024. november 24., vasárnap

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#289
Az éghajlatváltozás(glob. felm.) egy folyamat melyet meg lehetne állítani, de nem olyan röhejes egyezményekkel mint a Kyotói, hiszen ez a föld átlagát tekintve mintegy 2%-kal csökkentené a káros gázok kijutását a levegõbe.(USA,Kína,India és a fejlõdõ országok nem írták alá) Az felmelegedést elsõsorban új energiahordózók (Víz,Nap), a környezetet nem károsító üzemanyagok (Hidrogén,stb.) felhasználásával lehetne megállítani.Egy országokon kultúrákon átívelõ világméretû összefogásra lenne szükség, aminek az esélye jelen pillanatban 1%.Tehát marad a remény, és várakozás.A mi kárpát-medencénket olyan nagy mértékben nem érinti, mint mondjuk egy-egy csendes-óceáni szigetet(ezek víz alá kerülnek) de itt is meg lesz a hatása.Ajánlom mindenki figyelmébe: Link
#288
Virág! Találtam egy oldalt, ahol találsz okos dolgokat. Íme: Link
#287
Kedves Virág! Milyen igazad is van abban, amit leírtál elõzõ bejegyzésedben. Csak egyetérteni tudok például a széndioxid lebomlásával kapcsolatban is, mint ahogy abban is, hogy sajna érintve leszünk mi mindnyájan, ha máris nem vagyunk érintve ebben. A csoport pszichológia tárgyába most talán olyan mélységébe ne menjünk bele, de eddigi ismereteim szerint mûködik a dolog, mint ahogy azt mefigyelséssel magad is megállapíthatod.:-) Egyébként a témához tartozó néhány írást fogok küldeni a címedre, ha megkaptad, kérlek jelezz vissza. Szép estét!:-)
#286
Így van! Csak akkor válik tudatossá, amikor már esetleg késõ lesz. Ilyen az emberi társadalom.hogy is hívják csoport(analízis)pszichológia...? Az a baj a kibocsátáskereskedelemmel is, vagyis az emissziócsökkentéssel,hogy már az is késõ.MErt a szén-dioxd lebomlési ideje elég lassú. Szóval még mi is jócskán érintettek leszünk, szerintem.LEhet, hogy éppen 100 év múlva sikerül annyira korlátozni, hogy utána vissza tudjon állni az üvegházhatás megfelelõ mûködési mechanizmusába. Az alábbi cím, inkább, gazdpolitikai,de most találtam, a buenos aires-i kondferenciáról írnak. Link
#285
Akkor kiegyezhetünk abban, hogy mindkettõ gáz egy kicsit, az idõjárás és a levelezõrendszer is.:-) Egyébként van abban valami igazság, hogy egyre többen kezdik felismerni az éghajlat változásának tényét és fontosságát, azonban van egy aprócska gond. Mégpedig az, hogy az ember természeténél fogva szelektál a dolgai között. Úgymond fontossági sorrendet állít fel (tudatosan is, de persze a tudatalatti a döntõ) az elvégzendõ feladatok között, illetve a megoldandó problémák között. Az a feladat, vagy probléma, amely nem igényel azonnali megoldást, vagy nem szükséges a feladaton, illetve problémán történõ elgondolkodás, az szépen a tudatalatti memóriába kerül át, ahonnan egy bizonyos idõ után "törlõdik". Sajnos az emberek jelentõs többségénél a napi megélhetés, a küzdelem a felszínen maradásért sokkal erõsebb, mint a távlatokban gondolkodni, így ezzel a problémával, mint éghajlatváltozás, csak pillanatokig tud, vagy hajlandó foglalkozni. Ez persze nem minden esetben tudatos cselekvés, csak egyfajta védekezõ mechanizmus. Ezért én annyira optimista nem vagyok ezen a téren, de hát ki tudja?!:-)
#284
NEM csak az idõ gáz, de a mailem is. NEm tudtam most megnyitni, ezért ideírok. Köszi a cikket, elolvastam! ÉN nem tudom,de most úgy gondolom, az nem norm.aki ezt nem érzi, nem észleli, hogy valami valtozik.Az évszakokról nem beszélve!HA azt vesszük,pl azóta még a lelkes metnetes észlelõk száma is megnövekedett, akad bõven az izgalmasabbnál izgalmasabb idõjárási jelenségekbõl!nem?nevet Szóval "rejtve" mindenki tisztában kezd lenni a fennálló helyzettel(remélem). Statisztikákkal persze pro-contra mindent lehet cáfolni meg erõsíteni.KOmolyan én már csak magamra, észleléseimre hagyatkozom!
#283
Mit szólhatnék ahhoz, ami volt? Ez sem meglepõ, legalábbis annyira, mert ha az lenne, akkor nem lett volna értelme eddig feljegyezni a rekordokat, mert nem lettek volna. Az elhelyezkedésünk olyan, hogy rendkívül változékony tud lenni az idõjárás, és a mai éghajlati tényezõk mellett azt meg is teszi. Én inkább azon kezdek elgondolkodni, hogy mi is van az utóbbi években az évszakokkal! Mintha azok kezdenének felborulni, legalábbis nagyon úgy tûnik, nem? Levelet írok a megadott címre, és küldök benne egy kis olvasnivalót.
#282
[email protected], egyébként én sem írok ide olyan régóta!Szóval ha vannak szép képek,anyagok , küldjed!!nevetKÖszi!Te mit szólsz pl. ehhez a mai idõhöz?esõ-hó-esõ...
#281
Végülis meglett, a válasz a C.Anyumék kérdezték én meg azt mondtam,hogy utána kérdek itt.Addig meg kikeresték.de nem jártál tõle távol.Mindenesetre köszi,hogy foglalkoztál vele és próbáltál segíteni. nevet
#280
MDávid! Sajnos nem tudom a helyes választ. Mondjuk eddigi tapasztalataim alapján a "B" válaszra tippelnék, de mondom, nem tudom melyik a helyes. Valamilyen portálon nincs erre vonatkozóan információ? Próbáltál valamerre rákeresni?
#279
A ciklon nagy sebességgel áramló légörvény. A ciklonban, mivel a közepén alacsony a légnyomás, a levegõ befelé áramlik. A ciklon az északi félgömbön az óramutató járásával ellenkezõ irányú forgómozgást is végez. A mérsékelt övi ciklonok átmérõje 1500-3000 km, vándorlási sebességük 30 km/h. Mennyi a mérsékelt övi ciklonok élettartama? Íme a választási lehetõségek A:1-3nap B:2-5nap C:5-12nap D:10-20nap E:10-30nap Bocs,hogy itt kérdem meg,de ti jobban értetek ehhez.
#278
Segítséget szeretnék kérni. Tesómék a Talentumon játszanak és pont egyidõjárásos kérdést kaptak.Ráadásul olyat amit egyáltalán nem tudok. Azt kérdik,hogy
#277
Kedves Virág! Egy dologról feledkeztem meg csak...:-) Amennyiben megosztanál velem egy e-mail címet, akkor máris küldenék rá valamit, ami a témához tartozik. Csak ez maradt ki az elõzõ bejegyzésembõl, bocsánatot kérek ez miatt. Szép hóeséses estét!:-)
#276
Kedves Virág! Nagyon szívesen leírom Neked mindazt, amit tudok errõl a témáról, s azt is megígérhetem, hogy ha találok, vagy olvasok valahol valamilyen címet, akkor megosztom Veled. Foglalkoztat a téma, és nem a "hiszem-nem hiszem" szinten, hanem olyan formában, hogy mindez érinti szûkebb és tágabb környezetem életminõségét, s természetesen a sajátomat is. Foglalkoztat, mert szeretném tudni, hogy nagy vonalakban milyen élet kilátásai vannak, illetve lesznek kislányomnak, aki éppen bele fog nõni abba, amit az elõdeink és természetesen mi elrontottunk. Érdekel, mert csak abban az esetben lehet ellene tenni valamit is, ha tudjuk és ismerjük a folyamatot, a kiváltó okokat. Nos, jelenlegi ismereteim szerint ezzel nincs mindenki így, tehát ezért is veszem örömmel, hogy Téged ez a dolog komolyan érdekel, így (csak ismételni tudom önmagamat) nagyon szívesen megosztok Veled mindent a témában, amirõl információval rendelkezem. A MetNet talin nem voltam ott, és csak a közeli napokban értesültem arról, hogy ilyesmire is van lehetõség. Tudod, nemrég fedeztem fel az oldalt, és a nicknevembõl is kikövetkeztethetõen az utólagosan az "ideiglenes észlelési oldalon" regisztrált tag vagyok, akit az elsõ 135 emberke között regeltek át ide végleges tagnak. Tehát "új hús" vagyok itt. Ennek ellenére érdekel a találkozás lehetõsége a többi taggal, hiszen nagyon jó vélemény cserére és okosodási lehetõségnek sem utolsó. Ennek okán az általad említett elõadásról információm nincs, azonban szívesen olvasnék a meteorológia, illetve az éghajlatváltozás tárgyában elõadás anyagokat, ha esetleg Neked lennének kéznél. Köszönöm a beszélgetést, és szép hóeséses estét kívánok Neked!:-)
#275
Igazad van, helyesbítek, egyre gyakrabban fordulnak elõ az ehhez hasonló borzalmak.Ennk örülök, hogy vannak még rajtam kívül emberek, akiket fogalalkoztat, és nem az hogy hisznek benne, hanem ezt vélik felfedezi folyamatosan.KÉrlek, ha van jó címed, vagy bármilyen jó anyagod ezzel kapcsoaltban , vagy ha hallassz vmit, írd le!!!NEm tudom te voltál-e a metnet talin, én sajna pont a lényegrõl maradtam le...(ha voltál milyen volt Bártholy J. elõadása?
#274
Kedves Virág! Voltak már korábban is, ezek nem új keletû események (sajnos), csak lényegesen ritkábbak voltak! Az egészben az a legborzasztóbb (klíma szempontjából), hogy fokozatosan gyarapodnak az ilyen, és ehhez hasonlatos események, amelyek korábban számunkra vonzó területek felõl bizonytalanítanak el minket. Sajnos.... nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek ezt át kell élniük, akiknek ilyesmi jutott osztályrészükül, de azt kell mondanom, hogy valószínüleg még a mi életünkben nekünk is fel kell készülnünk olyan eseményekre, melyek eddig elképzelhetetlennek, vagy olyannyira ritkán elõfordulók voltak, hogy elképzelhetetlennek véltük. Ezzel persze nem rémíszteni szeretnélek Téged, csak a gondolataimat írtam le azzal kapcsolatban, amit Te írtál a témában.
#273
Kocka! Megnéztem a képet, és kicsit elgondolkodtam a látottakon. Nagyon szépen látszanak a tengeráramlatok hõképei, illetve az ebbõl kiolvasható fõbb áramlási rendszerek, csak egy aprócska kis gond van! Mégpedig az, hogy a minket érintõ legfontosabb áramlással komoly bajok vannak. Komoly bajok, mint írtam, hiszen a Golf áramlatot csuopán az Izland és Skandináv félsziget déli csücske vonalig lehet valamilyen szinten lekövetni, pedig ott kellene végetérnie, ahol az utóbb említett félsziget északi fokánál most látható szép kis melegfolt látható. Csak az a baj, hogy a kettõ között ott van az a szép kis "hideg" sáv, aminek nem szabadna ott lennie! Sajnos, azt kell mondanom a látottak alapján, hogy cudar és betyár dolgok fognak ebbõl következni, de remélem, nem lesz igazam!
#272
Nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá....nevet Ez a legutóbbi hír, a képekkel...KÉSZ!!ÉS én el tudom azt modnani, hogy pl. 5 évvel ezelõtt,még au usa déli részén nem voltak ilyen számban szélsõséges esetek!!(ott voltam) MOst terveztem, hogy elnézek majd a jövõben Californiába....azt hiszem várok ezzel! PEdig elég jó kílmája van.
#271
Mindenképpen érdekes az óceán hõmérsékleti anomáliája:Link
#270
Nos, semmi sem elképzelhetetlen. Mivel már 2003-ban is észleltek ilyesmit, így nem nagyon lepne meg, ha kiderülne, hogy fokozódott a jelenség az észak Atlanti vizeken.
#269
Lehet, hogy most van egy kis gigszer az észak-atlanti vízsüllyedési mechanizmusban és ezért lett ilyen meleg Grönland déli részén?
#268
Nem tanulok pillanatnyilag, bár voltak a terveimben ilyenek, de múlasztotam egy kicsit. Amit pedig korábban tanultam, az pedagógia volt, tanári végzettségem van...:-) Engem tényleg csak amatõr szinten érdekel a dolog, bár amíg gyakorlóórákat kellett adnom, addig jó volt az órák színesítésére...... és a gyerekeket érdekelte (alig akartam elhinni!) Nem olyan szinten érdekelte õket, hogy mivel érkezik a télapó, meg hasonlók...:-) Komoly szinten tudtak kérdezni, és érdeklõdést tanusítottak a téma iránt, bár a szintjüknek megfelelõen...:-)
#267
Közgazdaságot,nki kapcsolatokat tanulok fõsulin, tehát kénytelenek voltak elfogadni a témát!nevetÉs te? Én egyébként átfogóan írok az egészrõl, meteorológiai tényezõk, és klímapolitika egyaránt.
#266
Mivel a politika nem igazán tud érdekelni, ezért igyekszem meteorológiai szempontok szerint vizsgálni a helyzetet, persze tudom, ez kihat a gazdaságra is. Természetesen nem vonható ki teljesen a dologból a politika sem, hiszen a folyamat alakulásába erõsen beleszól a politika is, persze (véleményem szerint) erõs gazdasági ráhatásra. Azonban összességébõl a meteorológiai irányvonal az ami számomra döntõ. Ebbõl is az, hogy mennyire lesz élhetõ a föld, milyen rövidtávú változásokra kell felkészülni (ha felkészülhetünk egyáltalán), természetesen amennyiben meglesz a megfelelõ idõ a készüléshez. Szóval valahogy így néz ki nálam a dolog....:-) Tulajdonképpen Te mit tanulsz, hogy ezt választottad szakdogának? És persze fõleg, hogy elfogadták ezt témának!:-)
#265
HAsonló a helyzet nálam is. Egyszerûen feltûnt az idõjárás változékonysága.Sõt,éreztem a saját bõrömön.Aztán, amikor megjelent egy cikk, a neten, ami a pentagon vészforgatókönyvérõl szólt, gondoltam ennek most már utánajárok(nem lehet igaz!)nevetÍGy azért amatõr szinten nehéz, hogy nem tanultam meteorológiát. A felmérés úgy jött létre, hogy összekötöttem a kellemeset a hasznossal.Kiváncsiság+dolgozatomba kutatómunkaként be tudom tenni.Érdkes, a bírálók közül nem sokan értenek hozzá, csak csodálkozással fogadták a témáválasztásomnevetMIlyen oldalról közelíted inkább a témát,met., vagy politikai,gazdaságiról? MErt elég szerteágazó, hiszen egy globális klímaváltozás érinti(fogja) az életünk minden részét...De ezzel még nem sokan(?) foglalkoznak más megközelítésbõl.
#264
Felmérés? Nem rossz dolog a felmérés, remélem, tanulságos információk jöttek ki belõle. Kérdezted, hogy miért is kezdtem el ezzel foglalkozni? Nagyon egyszerû a válasz. Azért, mert már jó régen elkezdett foglalkoztatni a kiszámíthatatlanság és a "kaotikus" állapot problematikája. Emlékeim szerint régebben kiszámíthatóbb folyamatok zajlottak le (mostanihoz képest), s a változásnak valamilyen oka kell hogy legyen. Viszont az okokra senki sem volt hajlandó választ adni, még csak vélemény alkotás, vagy hangosan gondolkodás szintjén sem. Másrészrõl azért, mert még van az életembõl hátra egy jó adag (remélem legalábbis:-)), és ennek tudatában elfogott a kíváncsiság, mint környezete és életfeltételei iránt érdeklõdõ embert. Valahogyan mostanában vannak olyan érzéseim, hogy ha nem a szmogtól, vagy a gutaütéstõl kellene beadnom a kulcsot, hanem valami mástól (pl: klíma), akkor legalább tudjam, hogy miért történik az, ami történik. Mert az ugye letagadhatatlan, hogy történik, mégpedig rohamosan gyorsuló tempóban, s ez bizony (szerintem) még többesélyes. Neked mi a véleményed? Te miért kezdtél pont ezzel foglalkozni?
#263
Köszi!!Ehhez a feladathoz nem lehet eléggé felnõni..minél jobban ássa magát bele az ember annál kevésbé ért hozzá,thats the way it is..nevetÉn csináltam egy felmérést egy-két 8oszt.diák között, hogy mennyire tudnak errõl a dolgoról, hallgatnak-e idõ.jelentést, stb...Érdekes,hogy elég jól tájékozottak,különösen egy német-magyar suliban,de többséget nem érdekli a dolog(najó abban a korban,.. tudom) Kiderült azonban , hogy a szélsõséges esetek, a hirtelen változó hõmérséklet fizikailag megviseli egyiket-másikat.NEm tudom, biztos ez is cáfolható.(Mi nem...?)donmet, te miért kezdtél pl. ezzel foglalkozni?
#262
Kedves Virág! Ponyvával nem foglalkozom, mert nincs szükségem rémhírekre. Pusztán a tények érdekelnek, plussz még valami kis összesítésdek a végén, az egészbõl (már ami nekem az egész) pedig majd megpróbálok én levonni némi következtetést. Ezen okból kifojólag az olyanokkal, mint "Blikk" és társai nem foglalkozom, legfeljebb jót nevetek rajtuk. Inkább próbálom azon csatornák mûsorait figyelni, melyek kicsit közelebb állnak a tudományos megközelítéshez, mint például a Spektrum, vagy NGC, illetve a Discoveri Ch. Emelett persze igyekszerm az internetet is felhasználni a céljaimra, bár korábban a nyomtatott sjatót is néztem, mint például NGM. Egyébként a politika oldaláról közelíteni a témát.... szerintem nem rossz ötlet, mivel a Kiotoi egyezmény révén napi aktualitása is van. Csak gratulálni tudok a választásodhoz, és nagy kalappal kívánni Neked a siker érdekében.:-) Ha meg akarsz vitatni valamit, nyugodtan keress, majd igyekszem felnõni a feladathoz, és okosakat gondolni meg mondani.....:-)
#261
..Tisztában vagyok a média hatásaival és terjedõ hatalmával,és igen lehet, hogy épp én váltam az egyik áldozatvá. De már késõnevet)Valamilyen szinten mégsem árt,mert segít a társadalmi"tudatosításban".(De azért nem szivesen gondolok pl. blikkben, és hasolnlókban megjelenõ rémísztõ, horrorisztikus hírekre...) ÉN is folyamatosan figyelem az ezzel kapcsolatos sajtóanyagot, és így összegyûlt annyi anyag, amit már fel tudok dolgozni a szakdolihoz.Egyébként nki politikai vonatkozásban közelítem meg ezt a témát.(szintén meteorológiai hiányosságok miattszomoru((Cím,ami hirtelen eszembejut,egyszerû:ipcc.ch, unfccc.int eghajlatvaltozas.hu, kvvm.hu, kornyezetunk.hu, zoldtech.hu...rengeteg van! majd folyt.köv.
#260
Kedves Virág! Elolvastam a hozzászólásodat, amelyet nagyon érdekesnek tartottam. Olyannyira, hogy szeretnék komolyabb szinten foglalkozni ezzel a témával, bár csak annyira komolyan, amennyire ez egy amatõrtõl elvárható. Viszont azt tudom mondani a jelen kérdéskörrel kapcsolatosan, hogy az elmúlt 7-9 év során egyre többet foglalkozom ezzel a problémával, s míg 9 évvel ezelõtt errõl mûsort, híradást alig lehetett hallani, látni, úgy manapság több fórumon is találkozhatom a problémával. Sajnos, az ismeretek többsége, amelyet így beszerezhetek, részinformáció, amelyekbõl (képzettségem hiánya okaként) nem tudok "elõre látni", csak tapogatózni. Esetleg Te tudsz valamilyen webes oldalt, vagy magazint, ahol tájékozódhatom? A szakdogádat pontosan milyen tárgykörben írtad?
#259
2004. nyarán például szélsõséges meleg tombolt Alaszkában ill. Szibéria déli részein. Priargunsk-ban, az orosz-mongol határon +42°C-ot mértek!! Irkutsk környékén legalább 4-5 forrónap volt a 2004-es évben (Tmax>35°C). Dél-Szibériában a nyár viszonylag melegnek számít, a hõségnapok évi átlagos száma 20 körül van. Júliusban a napi max átlag 27°C körül, a min átlaga 11-12°C körüli érték.. 2004-ben sokfelé 40db hõségnapot regisztráltak.Továbbá hõségnapokat regisztrálhattak Alaszka középsõ részén is. Fairbanks-ben az elmúlt 5-10 évben elõször mert 30°C fölé a hõmérséklet, ráadásul a nyár folyamán 3-5 hõségnapot is mérhettek, amelyre ott még nem volt példa. A National Geographic szeptemberi számában van egy összeállítás a globális felmelegedés hatásairól, amely szerint a hosszan tartó meleg hatására Fairbanks közelében több helyen az örökké fagyott föld, a permafrost egy része is felengedett, így járdák, kerékpárutak váltak buckássá, ill. lakások padlói amelyet a földbe zárt örök jégre alapoztak. Ha vannak olyan emberek a Földön, akik már nem kételkednek a globális felmelegedés hatásainak következményeiben, akkor az ott élõk biztosan közéjük tartozhatnak...
#258
Sziasztok!ÉN úgy gondolom ez a témakör az,amit a tudományos bizonytalanságok ellenére is komolyan kell venni. Ez nem csak hit kérdése. Érdekes, a92-es Rioi Konferncián pl. még nem is szerepelt a "klímaváltozás" fogalma, de az elõvigyázatosság elve már igen... Eleinte én pusztán hittem ebben a folyamatban, amíg nem kezdtem el kicsit jobban utánajárni, és szakdoga témámként írni róla. MOSt már nem is tudom hogy álljak ehhez a kérdéskörhöznevetÉn "hiszek" a glob.felmelegedésben, nekem nincsenek statisztikáim, de emlékeim, és tapasztalataim igen. (pl. klímaberendezésekre nem nagyon volt szükség 10 éve...most meg a hirtelen hõhullámok miatt igen kelendõ portéka; az autókban is alapfelszerlés.-> De: ezt is meg lehet persze cáfolni, hogy csak a fejlett technológia terjedése miatt)..És egyébként Persányi és Láng István szerint is az egyik legfontosab kérdés napjainkban, de azt már nem tudom, hogy terrorveszélynél is jelentõsebb-e....nevetbár sose lehet tudni.Kiszámíthatatlan a természet ereje, hogy egy közhellyel éljek. Én kiváncsi lennék egy-két véleményre, csak nagy általánosságban...
#257
Snowfan: pedig pont ezt jelenti: vannak olyan adatsorok, amelyek annyire eltérõek, hogy nem lehet õket utána egységesként kezelni. Ilyenkor nincs más hátra, mint ujrakezdeni az adatgyûjtést. ez a probléma nem csak világstzinten jelentkezik. MAgyaroszágon is pl ha egy meteorológiai állomást áttelepítenek, vagy egyszerûen beépül házakkal a környéke, már elég bajos összevetni és folytatásként kezelni az elõzõvel..
#256
Rovaniemi: nem tudom, az sem lepne meg, ha nem, rengeteg statisztikát lehet gyártani.. az a bizonyos alá nem volt odaírva, hogy milyen adatok szerepelnek benne. Úgy gondolom, hogy aki hinni akar benne, az elfogadja. A legnagyobb baj az, ha tényként kezelnek dolgokat, amik esetleg nem is igazak.. ezt hívják áltudománynak vagy a tények elferdítésének. Én nem foglalok állás benne. Pontosan azért, mert se elegendõ adat nincs, ami meg van, azt meg kitudja hogy manipulálták. Elég annyi, hogy az az észrevétel a Légkörben szerintem elgondolkodtató. Ahogy te mondod: belekalkulálták.. kicsoda és hogyan? Levontak belõle, átlagolták? hozzátettek, hogy megfeleljen a mostani eloszlásnak.. Amíg ez nincs oott az ábra mellett, addig nem hiszem el. Nekem nem elég az, hogy "amerikai tudsok felfedezték.. " , brit kutatások igazolták.." stb.. Ezeknek nagyon kamuszaguk van, mint a mosópor és arcfényreklámoknak. És ha a gyanú árnyéka is felvetõdik, hogy nem teljesen korrekt az eljárás, hát én azt alapban hazugságként fogom fel. Aki nem így teszi, az nem tekinthetõ tudósnak, vagy a tudomány álláspontját képviselõnek.
#255
Cauchy, nyilván ez is egy szempont; de azért kissé szimpla dolog lenne, ha az új helyszínek eltérõ éghajlati alapadottságait egyszerûen ignorálnák a következtetések kimondásakor.
#254
Cauchy! Ezt gondolom mások is észrevették és talán bele is kalkulálták a statisztikáikba.
#247
Hõségnapok száma 2003-ban 44db (ez az átlagos majdnem kétszerese!), 2004-ben 19db.
#246
35°C-os Tmax 25 napon át elég érdekes lenne... Nem a hõségnapok számára gondolsz (Tmax>30°C), amúgy stimmelne a dolog... Az elmûlt 2 évben mindössze 1-1 olyan nap volt, mikor a Tmax meghaladta a 35°C-ot.
#245
Bogo! Lásd Usrin-2 elõbbi írását....
#244
Hát én 2004-et mindennek mondom,de meleg évnek nem. Alig volt 25 nap amikor a hõmérséklet elérte a 35 fokot.
#243
Komolyfelhö: nem Magyarország, hanem a FÖLD legmelegebb éve...
#242
A 2004 nem a legmelegebb év volt, inkább a leghüvösebb és legcsapadékosabb volt. Április és május a több mint 500 mm csapadék volt.
#241
Pedig.... a föld legmelegebb évei az utolsó száz évre visszatekintve: 1998, 2002, 2003, 2004. Ha nem is eléggé szignifikáns még talán, de azért elgondolkodtató...
#240
Mióta az idõjárás úgy viselkedik, ahogy szokásos (vagy ahogy vártuk), azóta ez a fórum "kihalt". Pedig...!

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-24 11:54:39

Szolnok

4.0 °C

18005

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.